Hej! Dziś chciałbym wam przedstawić projekt nad którym pracuje po godzinach! A w zasadzie to w przerwach między pracą/życiem oraz blogiem 😉

01. Finansowa – Zarządzanie budżetem domowym oraz kalkulatory finansowe

Okej! „Finansowa” to bardzo robocza nazwa – która jednak mi odpowiada, całkiem możliwe że zostanie 😊 Jest to aplikacja na urządzenia mobilne Android / IOS którą tworze przy użyciu Fluttera.

O Flutterze możecie przeczytać w poprzednim wpisie. Krótko podsumowując jest to dość świeża technologia od Google do tworzenia aplikacji mobilnych. Na dzień dzisiejszy, Finansowa, aplikacja nad którą pracuje, wygląda tak:

Muszę przyznać że jak na razie, jestem bardzo zadowolony z prac nad apką 🙂

02. Funkcjonalności?

Przyznam szczerze – nie będzie tutaj nic innowacyjnego i odkrywczego raczej standard 😉 Nie jestem jednym z tych którzy wszędzie wrzucają słówko smart albo innowacja 😉

Po pierwsze – głównym elementem systemu jest budżet, planowanie i śledzenie wydatków. Zależy mi przede wszystkim aby aplikacja pomagała użytkownikom śledzić własne pieniądze – w łatwy i intuicyjny sposób. Drugą równie ważną funkcjonalnością są kalkulatory finansowe, które mogliście zobaczyć na przedstawionym powyżej filmiku.

03. Stopień zaawansowania prac?

Tak naprawdę dopiero zaczynam 😉 W tym momencie mam zaimplementowane 2 z 9 kalkulatorów finansowych, czyli  prawie 23% 😊  Myślę że wszystkie kalkulatory finansowe to jakieś 15%-20% całej aplikacji 😊 Jak widzisz – jestem na samym początku.

04. Po co w ogóle to robię? Kiedy skończę?

Spotkałem się już z opinią – ale po co w ogóle tracisz na to czas? Przecież takich aplikacji jest już cała masa! Odpowiedź jest bardzo prosta 😊 Po pierwsze – chce wyjść ze strefy komfortu, od prawie 8 lat programuję w Javie, czas poznać coś nowego.

Po drugie – zawsze chciałem napisać i wydać własną apkę mobilną. Każdy się kiedyś nasłuchał o niesamowitych sukcesach, firmach/aplikacjach które powstały w garażu, a teraz są gigantami na skalę światową 😊 Żeby nie było! Nie mam takich aspiracji 😊 Kiedyś jak byłem jeszcze młody i naiwny myślałem o czymś takim – i w zasadzie tylko myślałem, w tamtych czasach nie powstała ani jedna linijka kodu 😊

Po trzecie – aplikacja szyta na miarę. Jestem teraz na etapie życia, gdzie finanse osobiste są dla mnie bardzo ważne. Jednak nie mam jednej konkretnej aplikacji która spełniała by moje oczekiwania, w sposób który oczekuje. Czemu zatem nie napisać własnego rozwiązania?

Okej – kiedy wydanie aplikacji? Temat nie będzie tak prosty jak mi się zdaje – zakładam pesymistyczny scenariusz na Styczeń 2020. Aplikacja mam nadzieje że zostanie wydana jednocześnie na obie platformy.

Możecie mi życzyć powodzenia! Będę dawał znać jak idą prace! Jeśli tylko chcecie – możecie podsyłać jakie funkcjonalności chcielibyście zobaczyć w takiej aplikacji!